Szofi mellettem játszik egy madzaggal. Én pedig a youtube csatornán nézem a Szirmai G-féle AFK-s légió videókat.
Azon kattog az agyam, hogy tudnék egy kis plusz jövedelemre szert tenni, hogy idén azért egy nyaralás vagy kisebb kiruccanás beleférjen, ugyanis a nagyszüleimnél töltöttünk másfél napot, és feltöltött az utazás, a felfedezés, a kihívás.
Ezen a hétvégén voltunk meglátogatni a nagyszüleimet Kaposváron, az 50. házassági évforduló alkalmából. Elég messze lakunk egymástól, és így, hogy nincs autónk, vegyes érzelmekkel készültem az útra. Pénteken este indultunk, fél óra vonatozás után már Pestre is értünk. A babánk gond nélkül végig nézelődte az utat, majd egy 25 perces metróút után a Népligetnél várakoztunk, ahonnan telekocsival utaztunk tovább, egészen Kaposvárig. A gyermekünk szuper-türelmes volt, nem vitás, bár így is a két órás autózásból egy órát töltöttem szórakoztatással, illetve alkalmanként pedig, a gyerekülés fölé hajolva, a cicim belógatásával tereltem el az épp elkámpicsorodni készülő, egyszem gyöngyöm figyelmét. Elég jó sikerrel. Pirospont. A cél előtt 20 perccel, a fáradtságtól mégiscsak bealudt, és így én is tudtam egy pár szót váltani a sofőr fiúval és apájával. Sikeresen célba értünk, vacsorát követően kidőlt a a kiscsaládunk. Másnap a reggeli rutint követően (ébredés, ébresztés, pella, cici, reggeli, kávé-kávé kombó) elsétáltunk, ittunk egy kávét kettecskén, romiban, amíg a babánk a hurciban, rajtam töltötte a jól megérdemelt, délelőtti szunyókáját. Aztán elmentünk sétálni a Berzsenyi parkban, ami körülbelül 3 perc sétára volt a mamáék lakásától. A park szépen gondozott, tiszta, és sétálgatásra kifejezetten alkalmas, akit érdekel, mindenképpen arra vegye az irányt, hiszen ennek a parknak történelme van, faóriásokkal kápráztatja el az arra kíváncsiakat, és ráadásul rátaláltunk egy szuper játszótérre. A gyerekünk még annyira nem élvezte, de én annál inkább. A felébredt Szofi a hurciból kukucskált, én meg végigtapogattam mindent! Tiszta, lekerített játszótér, mosdóval, padokkal, csappal és kukákkal felszerelve, a falovacskától a homokozóig minden van, és minden korosztályra! Az ülni tudó babától a tizenéves eleven lurkókig mindenki talál magának elfoglaltságot. Szóval, ha az úti cél Kaposvár, ejtsétek útba ha megtehetitek, minden korosztálynak jó program lehet. A családi rendezvény békében lezajlott, ettünk, ittunk, babáztunk. Az estét pedig játékkal, sétával, pancsolással töltöttük. Vasárnap hazaindultunk, Szofinak nagy pacsi jár! 9 hónapos baba létére remekül viselte, igazán strapabíró kiscsaj, büszke vagyok rá. Persze azért mi is nagyon igyekeztünk. Hazaérve látom csak, milyen jól is esett kimozdulni, új helyen lenni kicsit.
Ma itthon pakolásztam, Szofi játszott. Jó az idő, jó lenne menni. De azért maradni is jó. Velük.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése